Назад до усіх заявок

"Студентський простір на 360"

Основна інформація

Найменування інституту громадянського суспільства, що подає проект:

ГО “Лабораторія ідей”

Період реалізації:

з 03 Січня 2022, до 12 Лютого 2022

Місце реалізації проекту:

false, Львівська область, Львів, вул.Пасічна, 22 (гуртожиток №4)

Загальний бюджет проекту:

113 475,00 грн.

Очікувана сума на фінансування проекту:

15 000,00 грн.

Контакти організації:

[email protected] , 0989238899

Тематика:

Участь у громадському житті

Область:

false

Детальний опис гранту

Анотація проекту:

Студентський простір на 360 - це про середовище української студентського спільноти Львівського університету, що матиме змогу знаходити зв'язки, інтегруватися в коло однодумців для досягнення власних цілей, визначатися з подальшою діяльністю у житті в межах фізичного простору, а також - просто мати обстановку до смаку (студенти матимуть змогу забезпечити дозвілля власноруч, або скористатись нашими можливостями).

Мета та завдання проекту:

Створити на базі гуртожитка №4 Львівського університету сучасний студентський простір до кінця травня 2022 р., який стане:
- місцем для комфортного навчання та проактивного дозвілля, що надихає;
- простором, де твориться спільнота.
Для досягнення цієї цілі ми поставили собі два основні завдання:
1) завершити реконструкцію приміщення (будівельні та технічні роботи;
2) адмініструвати діяльність Студпростору (сприяти становленню повноцінної кімнати для роботи/навчання/дозвілля та популяризувати суспільні цінності - рівності, дружності, взаємодопомоги).

Актуальність проекту:

Проблема полягає у тому, що в кімнатах гуртожитку №4 відсутні умови для комфортного навчання, роботи та дозвілля студентів, а також немає мікромісця для стимулювання креативного мислення і активізації громадської діяльності. Наша команда знайшла рішення - створити окремий простір для задоволення названих потреб.

Такий висновок ми зробили за рахунок невеликого опитування по мешканцям гуртожитку. В цьому нам допомогла Профспілкова організація студентів Львівського Університету та керівництво гуртожитку №4. В результаті отримали такі вихідні дані:

- 189 осіб відповіли, що невдоволені наявною кімнатою відпочинку, яка не обладнана повинним чином під роботу, а також - в ній відсутній зв’язок та Wi-Fi;
- 201 особа вказала, що потребує місця, де була би змога відпочивати, проводити спільне дозвілля;
- 153 студенти виявили бажання допомогти в реалізації проєкту (деякі ремонтні роботи та облаштування)

*в опитуванні взяло участь 232 студенти. Всього в гуртожитку обліковується 600 студентів, але на час дистанційного навчання ця кількість зменшилась до 300 осіб*

Простір стане справжнім центром коворкінгу та нетворкінгу з облаштованими зонами для кінопереглядів, настільних ігор, приємного часопроведення і, звичайно ж, навчання. Наш проєкт сприятиме зміцненню ментального здоров'я студентів в умовах соціального дистанціювання.
Варто відзначити, що існують загальноміські молодіжні простори, проте створення мікромісця активізації молоді матиме більш точковий вплив, у цьому випадку на студентство Львівського університету, що стане вагомим внеском у розвиток спільноти університету та міста.

Цільова аудиторія проекту:

Мешканці гуртожитку №4 та гуртожитків студмістечка Львівського університету.

Опис діяльності проекту:

1 етап:
1. Ремонт підлоги (1 міс. будівельних робіт, грудень 2021-січень 2022) – начальник будівельної бригади університету, 3-5 будівельників
2. Ремонт стін (3 тижні будівельних робіт, лютий 2022) – 5-6 волонтерів для шпаклювання, 2-3 дні для грунтування та фарбування

2 етап:
3. Облаштування простору (1,5 місяці на закупівлю та встановлення, березень-квітень 2022) – 2-3 волонтери;
4. Проведення заходів та адміністрування простору (постійно) – адміністратор простору (представник від Профбюро економічного факультету Львівського університету) і його команда; залучення підтримки у аналогічних просторах та їх виконавців студмістечка Університету.

Інформаційна складова проекту:

Ми створили веб-сайт простору http://studprostir360.tilda.ws/, який невдовзі висвітлиться на сторінках студентського самоврядування, Львівського Університету, зокрема ГО “Лабораторія ідей”. Плануємо запустити також Telegram-канал, сторінку в Instagram та запустити рекламну кампанію в гуртожитку №4 за рахунок буклетів задля ознайомлення з нашою діяльністю та способами підтримки. Запустимо «сарафанне радіо» серед студентів, а комунікаційну підтримку нададуть Профспілка студентів, Студуряд, та сам Університет (через дописи, статті, окремі обговорення). Також, плануємо залучити громадські організації міста (ФРІ, ГО “Бур”, Campus, ГО “Молодвіж”) та аналогічні проєкти на території України (“Кузня української інтелігенції”, м.Дніпро; Paragraph, м. Івано-Франківськ), які стали для нас взірцями у плануванні роботи.

Очікувані результати проекту:

В цілому студпростір сприятиме соціальній згуртованості студентів, а також стане місцем активізації молоді. Важливим елементом досягнення цієї цілі є його адміністрування, проведення заходів та дозвілля для молоді.
Адмініструвати простір будуть представники Профбюро студентів економічного факультету (факультетський орган Профспілки).
В кількісному розумінні це:
- пропускність 50-70 студентів на тиждень (це відвідувачі коворкінг-зони і учасники подій);
- проведення 1 події на тиждень за нашої ініціативи та 1 події на тиждень за пропозиціями студентів;
- запрошених гостей для виступів до 5 осіб на місяць;
*зображені дані йдуть в суголос з пандемійною ситуацією в країні та кількістю проживаючих студентів в межах студмістечка (вул. Пасічна, вул. Медової Печери, Личаківського района, м.Львова)*

План моніторингу та оцінки результатів проекту:

- Фінансові витрати, програмні та адміністративні цілі будуть підтверджуватися відповідними документами, а саме - звітування по проведеним подіям (від адміністратора). Оформлення буде відповідне для керівництва Університету (офіційний документ, для звіту команди Профбюро студентів економічного факультету (презентаційна форма), для студентської спільноти різних факультетів (публікація в соцмережах).
- На проміжних етапах роботи (будівельна частина, наповнення, адміністрування) проводитиметься моніторинг за допомогою опитування наших учасників заходів та відвідувачів коворкінг-зони для виявлення потреб і констатації успіху.