Мирополіс 2022 стартував!

30 Червня 2022 р.
25-26 червня близько 50 молодих людей  об’єднаних Мирополісом як онлайн, так і офлайн, шукали шляхи вирішення проблем, які стоять перед дівчатами та хлопцями зараз.

🙌❤️‍🩹Мирополіс 2022 стартував! Важко повірити, але ще якихось півроку тому його планували провести на березі Азовського моря, поблизу Маріуполя. Та сталася катастрофічна за своїми наслідками ескалація війни.

 

У надскладні часи 2022 року Мирополіс повертається, і як завжди — це ініціатива координується саме молодими людьми. Мирополіс, який і сам став переселенцем, цього року об’єднає молодих жителів громади та молодь, яка знайшла прихисток від війни у Кам’янець-Подільському на Хмельниччині.

 

Об’єднані Мирополісом #UnitedbyMyropolis, разом із випускницями та випускниками минулих років, а також представниками команди Міністерства молоді та спорту, молодіжних рад, учасниці та учасники молодіжної зустрічі запропонують відповіді на поточні виклики для молоді під час війни в Україні.

 

Участь у зустрічі взяла Почесна амбасадорка UNFPA Марія Єфросиніна, яка виступила із мотиваційною промовою перед молоддю. Лінк на її виступ: https://youtu.be/gh1KuSGDnxc

 

Також до Мирополісу цього року долучилась заступниця Міністра молоді та спорту, Марина Попатенко: "Активна участь всієї молоді у житті громади, в тому числі молоді з числа переселенців, залучення молодих людей до процесу прийняття рішень - це потужний крок на шляху до запровадження найвищих стандартів життя, це вагомий внесок на шляху до європейської інтеграції України, що зараз як ніколи важливий".

 

А заступниця керівника Донецької ОДА, Юлія Костюніна зазначила, що "Мирополіс, як на початку у 2019 році, так і зараз, є знаковою молодіжною подією на підтримку резолюції "Молодь, мир, безпека".

 

За даними Міністерства молоді та спорту України, до повномасштабного вторгнення РФ в Україні проживало 10 млн 263 тисячі молодих людей. Після 24 лютого 2.5 млн з них стали ВПО та ще близько 2 млн виїхало за межі країни.

🔸 Зараз ці молоді люди стикаються з тим, щоб адаптуватися у приймаючих громадах, потребують психологічної, юридичної підтримки, часто ці молоді люди відчувають самотність, а їхні сім’ї можуть бути розділені. Крім того, гостро стоїть питання безпеки. Навіть Мирополіс сьогодні відбувався під звуки сирен та у бомбосховищі. Це ще одне наочне підтвердження про надскладні часи для молоді України зараз.

 

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту розказала про молодіжний компонент в Національному плані відбудови України. Ми радіємо, що план пропонованих заходів сприяє активній участі молодих людей у суспільному житті для відновлення країни.

 

Учасники та учасниці цьогорічного Мирополісу напрацювали рекомендації, які допоможуть боротися із викликами, що стоять зараз перед молоддю ВПО. І у подальшому ми презентуємо цю резолюцію.

 

#UNRPP

Міністерство молоді та спорту України

European Union in Ukraine

Донецька обласна державна адміністрація

Молодіжна рада при Донецькій обласній державній адміністрації

ГО "Молодіжний Схід"