Чудова спільнота Мріяполісу!
![](https://bucketeer-c4e743f2-c10b-4850-b913-a67ff13a8c4d.s3.eu-west-1.amazonaws.com//app/public/uploads/post/preview/252/content_395327082_648327010824854_1790641565435912813_n.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=AKIARVGPJVYVJQQHVRGE%2F20240727%2Feu-west-1%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20240727T110821Z&X-Amz-Expires=604800&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=3cda3212ffd6fd4ae3b3d559993cbd9679abbef7765c3e6b4abeafb29a9cbaa7)
У важкі часи як ніколи важливо тримати зв’язок з однодумцями, друзями, рідними.
Тому ми зібрали випускників та випускниць Мріяполісу усіх років на теплу віртуальну зустріч.
Наша спільнота Мріяполісу почала формуватися 2019 року на Донеччині та Луганщині і наразі налічує близько 700 активних молодих людей з різних областей України.
Кожен та кожна зі спільноти Мріяполісу поділилися своїми новинами, мріями та планами. Молодь - це потужний драйвер змін, ділимось з вами їхніми новинами:
Я став сертифікованим молодіжним працівником.
Проходжу навчання з прав людини та запобігання гендерно зумовленому насильству.
Проводжу лекції з історії України та протидію фейкам.
Координую центр підтримки цивільного населення.
Реанімую молодіжну раду Сєверодонецька.
Ми надзвичайно пишаємося, що ці молоді люди є активними у своїх громадах, не тільки рідних, але і приймаючих. Адже більше 60% учасників та учасниць зустрічі, на жаль, втратили свій дім через війну та зараз тимчасово проживають в інших областях України, або ж закордоном.
Під час зустрічі спільноти дівчата та хлопці ділилися історіями успіхів та поразок, спогадами, порадами щодо адаптації у нових містах та країнах проживання, а також розповідали про поточні проєкти та ідеї - адже найпотужнішою цінністю спільноти зараз є саме її люди, їх знання, досвід та взаємопідтримка.
Ми будемо й надалі підтримувати молодь у її прагненні об'єднатися заради вирішення спільних викликів.
Назва форуму «ΜRPLS: Мріяполіс» відображає трансформацію від попередньої назви молодіжного форуму «Мирополіс», багаторічної молодіжної події натхненної порядком денним «Молодь, мир, безпека», яка реалізувалася UNFPA в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру з 2019 по 2021 рік у Луганській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях. У 2022 році, «Мирополіс» втратив своє постійне місце проведення на сході України, та як і його молодь - чисельна спільнота учасників минулих років - форум мав переміститися до більш безпечних регіонів України.
У 2023 році поняття «миру» залишається, на жаль, лише мрією для української молоді. Стикаючись з непереборними складнощами кожного дня, молодь має продовжувати мріяти та будувати плани щодо свого життя та реалізувати свій запит на активну участь у відновленні українських міст та селищ. Тому «Мирополіс» трансформувався у «ΜRPLS: Мріяполіс» - модель відновленої, майбутньої громади мрії, якою її бачить молодь цільових громад. Активність реалізовується в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.