Наукові теревені

«Наукові теревені» у рамках проєкту «#CVIDOMI: відбудовувати країну»
Цей подкаст створила Мала академія наук для кампанії «#CVIDOMI: відбудовувати країну» в межах проєкту «Трамплін до рівності» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Посольства Швеції в Україні.

У першому сезоні ми поговоримо про вибір наукової професії. Гендерні стереотипи і як їх долати. Кар’єру і як її будувати. А також про те, як наука та технології допоможуть у відбудові України. Гості цього сезону — неймовірні жінки, які побудували кар’єру за STEM-напрямками. Тобто у природничих науках, інженерії, технологіях та математиці.

Наші гості поділяться порадами з тими, хто зараз обирає фах і мріє про кар’єру в науці. Погнали?

Епізод 1

Трейлер до подкасту «Наукові теревені»

Дата виходу: 7 Квітня 2023

Привіт усім!
З вами подкаст «Наукові теревені» і його ведучий Вова Коренєв. Тут ми теревенимо з науковцями і науковицями.

Цей подкаст створила Мала академія наук для кампанії «Свідомі: відбудовувати країну» в межах проєкту «Трамплін до рівності» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Посольства Швеції в Україні.

У першому сезоні ми поговоримо про вибір наукової професії. Гендерні стереотипи і як їх долати. Кар’єру і як її будувати. Гості цього сезону — емейзінг жінки, які побудували кар’єру за STEM-напрямками. Тобто у природничих науках, інженерії, технологіях та математиці.

Наші гості поділяться порадами з тими, хто зараз обирає фах і мріє про кар’єру в науці. Готові?

А тепер гайда теревенити про науку!

Епізод 2

Випуск 1. Про математику, дослідження океанів та професію науковиці з математикинею Катею Терлецькою

Дата виходу: 7 Квітня 2023

Наша перша гостя в цьому сезоні подкасту "Наукові теревені" — Катерина Терлецька, математикиня, завідувачка лабораторії математичних наук Малої академії наук України, докторка фізико-математичних наук і дослідниця океанів.

У першому випуску говоримо про шлях Каті до математики, про її професію і про те, чим займаються такі науковці, як вона, а також поділимося порадами для тих, хто розмірковує над кар’єрою в математиці.

Епізод 3

Випуск 2. Про мікробіологію, дослідження Антарктиди та професію науковиці з мікробіологинею Марією Павловською

Дата виходу:20 Квітня 2023

У минулому випуску ми розмовляли про математику й про те, як стартувати кар’єру в цій сфері. Якщо ви ще не слухали, обов’язково поверніться до нього.

Сьогодні ж спілкуємося з Марією Павловською — українською мікробіологинею, науковою співробітницею відділу біології й екології Національного антарктичного наукового центру України на антарктичній станції «Академік Вернадський». І разом з нею дізнаємося про професію мікробіолога.

Епізод 4

Випуск 3. Про радіацію, дослідження на АЕС та професію науковиці з радіобіологинею Оленою Паренюк

Дата виходу:25 Квітня 2023

В етері ваш улюблено-науковий подкаст! Сьогодні до нас завітала Олена Паренюк - радіобіологиня, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України, популяризаторка науки та письменниця. Вона досліджує, як радіація впливає на бактерії та ґрунти, зокрема у Чорнобильській зоні.

Разом обговоримо, як і що Олена досліджує і чому це важливо для довкілля України та світу. А ще гостя порадить, як стартувати наукову кар’єру радіобіологині, відкинувши гендерні та профорієнтаційні стереотипи.

Погнали!

Епізод 5

Випуск 4. Про чорні діри, дослідження галактик та професію науковиці з астрофізикинею Оленою Компанієць

Дата виходу: 4 Травня 2023

В гостях у подкасту "Наукові теревені" цього разу — Олена Компанієць, українська астрофізикиня, молодша наукова співробітниця Головної астрономічної обсерваторії НАН України та кураторка освітньої програми «Science4Kids» від проєкту «INSCIENCE». Разом з Оленою ми дізнаємося більше про професію астрофізикині та дамо поради для тих, хто вибирає майбутній фах.

Погнали!

Епізод 6

Випуск 5. Про ІТ, розробку програм та сервісів для macOS та iOS та роботу діджитал-інноваторки з СТО компанії MacPaw Вірою Ткаченко

Дата виходу:10 Травня 2023

У цьому випуску подкасту "Наукові теревені" спілкуємося з Вірою Ткаченко. Вона Chief Technology Officer, тобто директорка з технологій та інновацій у ІТ-компанії MacPaw. Віра очолює технічну команду MacPaw, до якої входять понад 150 розробників різних програм та сервісів. А ще - у 2021 році Forbes Україна назвав Віру однією з 25 видатних жінок в IT.

Разом ми розберемося у технологіях майбутнього і як їх створювати, відкинувши гендерні та кар’єрні стереотипи. А ще розкажемо, як увійти до IТ, чи радше влетіти у цю сферу на космічній ракеті тим, хто зараз обирає професію.

До речі, цей подкаст створено Малою академією наук для кампанії «Свідомі: відбудовувати країну» - у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у партнерстві з Посольством Швеції в Україні.

Епізод 7

Випуск 6. Про нейробіологію, дослідження мозку та професію науковиці з нейробіологинею Вірою Єфремовою

Дата виходу:24 Травня 2023

У цьому випуску гостя подкасту "Наукові теревені" - Віра Єфремова, нейробіологиня, докторка наук у молекулярній біомедицині, дослідниця захворювань головного мозку в університеті Каліфорнії Берклі у США. Нині говоримо про нейробіологічну кар’єру Віри, як досліджувати мозок і як це повпливає на майбутнє людства.

А також потеревенимо, як обрати професію та з чого починати кар'єру нейробіологині, забивши на професійні та гендерні стереотипи.

Епізод 8

Випуск 7. Про кібербезпеку, професію етичних хакерів та захист онлайн-даних з фахівчинею з кіберзахисту Євгенією Брошеван

Дата виходу:31 Травня 2023

Сьогодні у новому випуску подкасту "Наукові теревені" Євгенія Брошеван — фахівчиня з кібербезпеки, співзасновниця компанії Hacken та керівниця платформи HackenProof. Ми поспілкуємося про роботу кіберзахисниці, як Євгенія та її команда тримає під контролем секретні дані українських та міжнародних бізнес-організацій. А ще героїня поділиться секретами вибору професії без стереотипів та кар’єрними лайфхаками для майбутніх експертів і екперток із кіберзахисту.

До речі, цей подкаст створено Малою академією наук для кампанії «Свідомі: відбудовувати країну» - у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у партнерстві з Посольством Швеції в Україні.

То що, погнали!

Епізод 9

Випуск 8. Про чат-боти, Siri, NLP-технології і поєднання ІТ та лінгвістики з розробницею Наталією Аванесовою

Дата виходу: 9 Червня 2023

Сьогодні героїня подкасту "Наукові теревені" - Наталія Аванесова, фахівчиня в галузі комп'ютерної лінгвістики та інженерії NLP, тобто інженерії з напрямку обробки природної мови. Наталія займається розробкою голосових та текстових ІТ-додатків з використанням штучного інтелекту у ІТ-компанії Quantiphi у партнерстві з Google. Її розробки допомагають людям і комп’ютерам порозумітися.

Як працює NLP, чим займається Наталія і що розробляє з командою - про все це поговоримо у випуску. А ще Наталія дасть поради для тих, хто мріє про кар’єру в цій сфері.

Епізод 10

Випуск 9. Про медтех-стартапи, дослідження хвороб серця та впровадження медичних інновацій з CEO Cardiomo Ксенією Бєлкіною

Дата виходу:12 Червня 2023

Сьогодні в гостях подкасту "Наукові теревені" Ксенія Бєлкіна – впроваджувачка медичних ІТ-інновацій та співзасновниця медтех-стартапу Cardiomo. Це пристрій на основі штучного інтелекту, який по-новому досліджує хвороби серця та рятує людські життя.

Ксенія розкаже нам більше про свій стартап та технологію, яку створює з командою. А також дасть поради тим, хто мріє збудувати кар’єру на перетині медицини та технологій.

Епізод 11

Випуск 10. Про ембріологію, штучний інтелект у науці та професію ембріологині з Ладою Дяченко

Дата виходу:16 Червня 2023

У останньому випуску першого сезону подкасту "Наукові теревені" ми спілкуємося з Ладою Дяченко. Вона - ембріологиня, експертка проєкту INSCIENCE, яка розвиває нові технології у репродуктології. Сьогодні говоримо з героїнею про ембріологію як науку, її кар’єрний шлях і дослідження, зокрема інноваційний метод запліднення і планування вагітності, якому навіть присвятили цілий епізод документального серіалу Unnatural Selection на Netflix! А ще Лада дасть поради майбутнім ембріологам і ембріологиням.

До речі, цей подкаст створено Малою академією наук для кампанії «Свідомі: відбудовувати країну» - у межах проєкту «Трамплін до рівності», що імплементується UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення у партнерстві з Посольством Швеції в Україні.